Різдво Христове, та унікальна гуцульська коляда в Криворівні Карпати 23-26 грудня

Автор: Андрій

Дата: 2022-11-14

Время: 22:24:02

Вартість 1600 грн.+3-ночівлі в садибі у Ганнусі 900 грн.(одна ночівля 300 грн.)

1.день 23 січня. Відправлення від м.Академмістечко о 7:00. Житомирщина. Любар Костел Св. Архангела Михаїла та Св. Домініка в м. Любар.Збудований в 1752-1765рр. в стилі бароко. Чуднів.Чуднівський костел та монастир повстали у ІІ-й половині XVIII ст. Завдяки фундації князя Сангушко, надвірного Маршала Великого Литовського Князівства. Приїзд в Верховину о 21:00, поселення в готель.

 

2.день 24 грудня. Верховина. Музей Петра Шекерика-Доникового. Петро Шекерик-Доників - славнозвісний патріот Гуцульського краю, війт Верховини у 30-х роках минулого століття, посол до польського Сейму та активний громадський діяч, який співпрацював із Іваном Франком, Михайлом Коцюбинським, Гнатом Хоткевичем та Станіславом Вінцензом 20 грн. Криївка-музей УПА 20 грн. Вечірня служба в храмі в Верховині.

 

3.день 25 грудня. Різдвяна літургія в Криворівні. Гуцульська коляда після служби. Колядники утворюють навколо храму кільце — один гурт змінюється іншим, і так далі. Спів раз по раз наближається, лунає впритул, віддаляється, починає стихати і знову набирає сили. Звуки скочуються в долину, відбиваються від поверхні води, ковзають схилами і повертаються луною, підсилюючи багатоголосся, що виводить «Гой-дай-Бо-же-е…». Врешті колядники, відмірявши потрібну кількість кіл чи кроків (довкола церкви обходять сім разів), зупиняються і повертаються до дверей храму. Гомін на подвір’ї стихає. З церкви виходить священик. Голови схилено. Панотець благословляє: колядників — на роботу, селян — на щедрі та щасливі празники. «Христос ся рождає!» — «Славімо його!

 

4.день 26 грудня. Виїзд з Верховини о 6:00. Селище Дубівці Чернівецька область. Дерев'яна Церква Успіння Пресвятої Богородиці 1775 р. Один з найбільш ранніх зразків буковинського варіанту тридільного одноверхого храму, будівництво якого частина авторів пов'язує навіть з XVII ст. Цей храм тризрубний, але на відміну від церков «хатнього» типу вони мають купол над центральним зрубом.  Будинок барона Шимановича 1914 р.  Селище Мамаївці. Покровська церква збудована в характерному для Буковини стилі початку 20 століття і чимось нагадує православні храми Чернівців. Покровський храм поєднав у собі риси, характерні для румунських церков.  Прибуття в Київ о 21:00 метро Житомирська.