Фастів-Паволоч-Кожанка 27 серпня

Автор: Андрій

Дата: 2022-07-12

Время: 17:45:58

Відправлення м.Теремк 8:00. Вартість 330 грн.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці – храм другої половини ХVІІІ століття – є відомою пам’яткою дерев’яної архітектури України. Місцеві жителі часто називають церкву «Палієвою», адже, ймовірно, її будівництвом опікувався особисто фастівський полковник Семен Палій. До речі, пам’ятник йому ми побачимо на головній площі Фастова.

Покровська церква – найстаріша споруда у Фастові. Її малював Тарас Шевченко

ЩРимо-католицький костел Воздвиження Святого Хреста – справжній взірець неоготики. Він вражає скульптурними композиціями, баштами, формами вікон, вітражами та іншими деталями.


Новозбудований храм Святого Миколая на головній площі Фастова.

Варто побачити єврейський цвинтар у Фастові. Саме тут збереглись оригінальні старовинні надгробки-чобітки, а також тут встановлено пам’ятник фастівським євреям, страченим під час Голокосту.

Досить рідкісна форма надгробку, яка нагадує п’яту або чобіт

Л  Молодіжний парк, з озерами та джерелом. На його території можна відвідати станцію юних натуралістів, де мешкають олені, птахи, симпатичні гризуни та інші тварини.

   У селищі Кожанка, в центрі, стоїть дерев’яна Покровська церква. Її збудували у 1758 році. За легендою кошти на будівництво виділили гайдамаки. Це справжній зразок народної архітектури. Здається, що кілька дерев’яних хат різного розміру зліпили докупи, а зверху поклали бані з хрестами. Нахилені до центру стіни, приземкуватість, маленькі віконця. Дуже колоритна споруда.
 
Паволоч. Синагога 19 ст. Краєзнавчий музей. Стародавні вали. Водяний млин XIX сторіччя в Паволочі - архітектурний пам'ятник місцевого значення.