Сухолуччя Дніпровсько-Тетерівський заповідник відпочинок на озерах, Любимівка північна Київщина 7 серпня

Автор: Андрій

Дата: 2021-07-17

Время: 23:34:25

 
 
 
 
 
Вартість 270 грн. Відправлення м.Академмістечко 7:45.
 
Сухолуччя державний парк. Каплиця. Краєвиди київського моря. Дніпровсько-Тетерівський заповідник. Сухолуччя
 
Цей заповідник створений ще в 1967 році для полювання еліти КПУ
 
При царюванні ) Януковича.цю територію обгородили величезним парканом,проклали бездоганну дорогу,заасфальтували всі доріжки,зробили пірси для катерів і яхт,вишки для полювання ,вольєри з дикими кабанами та фазанами. Все це прикрасили будинками, схожими на палаци ,не забули про церкву –це святе для таких місць)( постріляли-погуляли-помолились)-по канону…..Так утворилось мисливське угіддя Януковича в Сухолуччі. Територія набагато менша Межигір'я,але не уступає в розкоші…. Всі альтанки і пірси мають розетки! Вражає тир з бігаючи ми мішенями ( тоді бігали )) як кажуть- любий каприз –за ваші гроші,в даному випадку гроші не ваші а наші(народні)
 
Але про розкіш то так…. Краса ,словами не передати. Каскад озер, незаймана (майже) природа,від чистого повітря крутиться голова,дерева ,трави…..і всю цю ідеальну картину обрамляє Київське море (водосховище)з чудовими краєвидами !
 
 
 
Любимівка церква 1832 р. Поховання краєзнавця Лаврентія Похілевича.
 
Старі Петрівці. Деколи пам'ять про минуле зберігає ...джерело. Це «Дзвінкова криниця» — стародавнє джерело, розташоване поблизу колишнього Києво-Межигірського монастиря — основного монастиря Запорозького козацтва, гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення.
 
 
 
У 1934 році Києво-Межигірський Преображенський монастир був сфотографований і підірваний за рішенням політбюро КПРС. Зберегти удалося лише джерело «Дзвінкову криницю», що славиться смаком, і цілющими властивостями води.
 
У 1998 р. до 155-річчя перебування Т. Г. Шевченка у Межигір'ї «Дзвінкова криниця» відреставрована громадою села Нові Петрівці. Сама територія Межигірського монастиря наразі недоступна пересічному громадянинові через розташування на ній урядового маєтку. Однак джерело «Дзвінкова криниця» відвідують нині тисячі туристів.