Прилуки, Білорічиця, Дідівці сад. Костомарова 20 березня

Автор: Андрій

Дата: 2021-01-26

Время: 21:42:24

Відправлення м.Чернігівська 7:20.

Вартість 270 грн.

 Прилуки. Преображенський собор 18 ст. Миколаївська церква 18 ст.Огляд міста.

Білорічиця (Вейсбахівка) на Прилуччині. Садиба Рахманових-Волконських  ХІХ ст. У січні 1844 року тут гостював Тарас Шевченко. Від садиби зберігся тільки флігель. Перетворено на церкву.

 

Дідівці музей Костомарова. Музей відкрито у 2017 році з нагоди 200-річчя від дня народження українського історика та громадського діяча Миколи Костомарова.
 
У 5 відреставрованих кімнатах розмістилися експозиції, присвячені життю та діяльності Миколи Костомарова та Кирило-Мефодіївському товариству, одним із засновників якого він був. Окрема кімната присвячена дружині історика – Аліні Крагельській, весілля з якою через арешт і подальше заслання вченого відклалося на довгі 28 років.
 
Микола Костомаров є автором знаменитої «Книги буття українського народу» – світоглядної Конституції України. За своє життя український історик написав понад 300 історичних, публіцистичних і літературних творів. Основними працями стали «Богдан Хмельницький», «Руїна», «Мазепа» і «Мазепинці» та інші.
 
Новий Биків.
На початку 19 століття на замовлення Розумовського була побудована церква Успіння Богородиці (1801-1804рр).Величава,світла,красива церква, дуже гарно виглядає на фоні цих красивих берізок.Голубі куполи чудесно виглядають на фоні голубого неба,викликають відчуття їх єдності та злиття з небесами.По інформації- ця церква є аналогом усипальниці Разумовського в Батурині.
Так, я тут буваю,мені подобається бути в цих місцях, які надихають теплом та спокоєм.В середині - стіни та куполи церкви гарно розмальовані. 
 А коли обійти церкву зліва та піти по стежці через малесенький місточок, то біля річки можем побачити залишки садиби барона Маєндорфа.