Трахтемирів вперше унікальний заповідник, місця, супрводжує групу отець Сергій-Канів 1 травня

Автор: Андрій

Дата: 2019-03-30

Время: 21:31:53

Парафія прп. Миколи Святоші 1 травня(середа) паломництво в

Трахтемирів вперше унікальний заповідник -Канів

 

  • -Канів. Свято-Покровський храм. Чернеча гора .
  • Свято-Покровська церква біля Чернечої гори УПЦ КП молитва за спокій Тараса Шевченка.
  • Трахтемирів.
  • Археологічні знахідки свідчать, що ця територія була заселена здавна. Під час екскурсії ми оглянемо вали скіфського городища VII - VI ст. до н.е. – центрa об’єднання скіфських племен на території сучасної Канівщини.
  • Розташований на важливій переправі через Дніпро – Трахтемирівському броді, Трахтемирів завжди був важливим торговим та військовим осередком. Але справжній розквіт Трахтемирова пов’язують із зародженням і розвитком козацтва, і для нас Трахтемирів перш за все – перша козацька столиця ХVІ – ХVІІ ст. В 1578 р. королівським універсалом Стефана Баторія були сформовані перші два полки реєстрових козаків на державному утриманні, а Трахтемирів переданий у володіння козакам як столиця.
  • В Трахтемирові існував знаменитий козацький монастир і шпиталь для поранених, хворих і немічних козаків, багато з яких доживали тут свого віку і були поховані на трахтемирівському козацькому цвинтарі, де ми побуваємо.
  • По смерті Богдана Хмельницького Трахтемирів починає занепадати. У 1662-1665 рр. був знищений козацький монастир. Спроби відновити колишнє значення Трахтемирова увінчались успіхом. Трахтемирів поволі перетворювався на село. Але останню крапку в його історії поставила радянська доба – під час створення Канівського водосховища, село потрапило в зону затоплення й було виселене, а на його території створений державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів». Трахтемирівський заповідник є унікальним природним і археологічним об'єктом в Україні, де в нерозривній єдності співіснують пам'ятки історії, геології, археології і природи, ознайомитись з якими ми вас запрошуємо.

Всіх бажаючих відвідати ці місця  просимо записатися на участь в паломництві та здати пожертву 250 грн в лавці церкви прп. Миколи Святоші.

(м.Академмістечко, просп.Вернадського 85).

Відправлення в середу 1 травня о 7:00від м.Теремки, повернення в той самий день.

Довідки за телефонами: 098-588-53-66, 068-37630.

svyatoshi.kiev.ua