Марянівка музей братів Гребінок-Трубівщина Лавандова казка-Бориспіль 29 червня

Автор: Андрій

Дата: 2024-06-11

Время: 08:37:18

Відправлення метро Либідська 7:45. Вартість 450 грн.

 
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ
Хранителем історії рідного краю  бльше 40 років є Бориспільський державний історичний музей, у якому за цей час зібрано понад 40 тис. експонатів.
 
Експозиція музею, що розгорнута в семи залах, знайомить відвідувачів з найбільш цікавими пам`ятками матеріальної та духовної культури населення Бориспільського району з найдавніших часів до наших днів. Це унікальна археологічна колекція, документи і матеріали з історії самого міста Борисполя, цінна етнографічна колекція та ін.
 
Завдання музею полягає саме в тому, щоб на основі цих пам`яток, що показують хід історичного процесу, відвідувач міг пізнавати історичні явища, одержувати достовірну інформацію і складати правильне уявлення про найголовніші події в історії краю і держави в цілому.
 
Музейна експозиція розповідає про славетних земляків: козацькі роди Сулимів і Безбородьків, поета-проповідника І. Некрашевича, вченого-етнографа П. Чубинського. Про людей, долі яких пов`язані з нашим містом: письменників Шолом-Алейхема, Я. Гашека, композитора М. Лисенка. В фондах музею близько 5-ти тисяч творів образотворчого мистецтва.
 
Книшовий меморіальний парковий комплекс.Миколаївська церква. Похоаання Павла Чубинського.
 
Трубівщина. Лавандове поле вхід 100 грн.
 
Затишне село Марʼянівка. Саме у Мар'янівці, яка у XIX столітті мала назву Глибокий Яр, народилися видатний український письменник-байкар Євген Гребінка (1812) та його брат, архітектор Микола Гребінка (1819). Від родинної садиби Гребінок лишився тільки погріб і старий каштан. На місці поховання Євгена Гребінки встановлено пам'ятник. В музеї представлені матеріали про життєвий та творчий шлях видатних земляків.