Новий маршрут. Полтавщина Чорнухи-Макіївка-Харсіки-Каплинці-Марянівка родинний музей братів Гребінок1 червня

Автор: Андрій

Дата: 2024-03-26

Время: 12:27:27

Відправлення метро Харьківська 7:45. Вартість 530 грн.
Запрошуємо до паломницько-просвітницької подорожі  Чарівною Полтавщиною : 
Чорнухи - мала батьківщина Григорія Сковород. Літературно-меморіальний музей Г. Сковороди з меморіальною садибою батьків. Додатково оплачується вхід в музей 50 грн.+5 грн. екскурсія. Церква.
Земська трикомплектна школа Лохвицького земства. 
Збудована у 1913 році в стилі українського модерну за проектом відомого митця Опанаса Сластіона. У архітектурному плані, одноповерхова, прикрашена мереживом цегляних орнаментів, як представник українського модерну має шестикутні двері та вікна і дві високі декоративні башточки. 
Міністерська двокомплектна школа. Збудована у 1900-03 роках, двоповерхова. Прямокутна, симетрична. Вхідна група підкреслена дерев'яним фронтончиком. Цінний взірець стилю історизм. 
Земська лікарня. 
Збудована близько 1912 року за проектом Опанаса Сластіона. В будівлі лікарні була розташована і квартира лікаря. Споруда репрезентує стиль українського модерну. Вона унікальна для української архітектури початку 20 століття. Прикрашена вишуканим цегляним декором за мотивами народних орнаментів. 
Міський садибний будинок. Знаходиться на території Чорнухинської лікарні, поряд з будівлею колишньої земської лікарні. Збудований у стилі пізнього класицизму.  Наріжний кут прикрашений декоративною башточкою. Вірогідно — це найстаріша збережена споруда районного центру, збудована, судячи з архітектури, у середині 19 ст.
 
Мокіївка земська школа, побудована у 1912 році за проектом архітектора Опанаса Сластіона. Стиль – український архітектурний модерн.  Харсіки, земська школа 1912 р.  Каплинці. Національний пирятинський природній парк. Найдовший в Україні дерев'яний міст 340 метрів. Прогулянка по мосту.  Саме у Мар'янівці, яка у XIX столітті мала назву Глибокий Яр, народилися видатний український письменник-байкар Євген Гребінка (1812) та його брат, архітектор Микола Гребінка (1819). Від родинної садиби Гребінок лишився тільки погріб і старий каштан, на місці поховання Євгена Гребінки встановлено пам'ятник. В музеї представлені матеріали про життєвий і творчий шлях видатних земляків.